
zyć na to, że dobry dentysta nam pomoże przywrócić ich piękno i zdrowie. Proces leczenia często jest bardzo długi i mozolny, jednak jak się okazuje, jest on sensowny, bowiem przynosi rezultaty. Każdy z nas powinien o tym pamiętać i postarać się o to, by zęby stały się prawdziwą wizytówką świadczącą o pięknie. Nie przecież chyba nic bardziej cieszącego oko jak wspaniały biały uśmiech goszczący na twarzy.
Jeżeli jesteśmy ludźmi, którym zależy na tym, by być zdrowymi, to koniecznie zacznijmy przyglądać się naszej kondycji. W dzisiejszych czasach bardzo wielką uwagę zwraca się na ciało jednocześnie pomijając przy tym uzębienie, jakby stanowiło ono jego odrębną część, a przecież jest ono jego integralną częścią! Z tej racji warto jest sobie uświadomić fakt, że każdy z nas ma obowiązek dbania o siebie holistycznie. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko jest w porządku. Pamiętajmy zatem o tym, by dbać o swoje uzębienie. Jeżeli znajduje się ono w fatalnym stanie, to wiedzmy, że współczesna stomatologia wychodzi naprzeciw wszelakim problemom zdrowotnym jak także estetycznym. Dzięki temu wszyscy będziemy mogli cieszyć się ze wspaniałego uśmiechu!
edytuj kod, krótka definicja z Wikipedii
Otoczona przez zębinę i warstwę odontoblastów komorę zęba wypełnia miazga zęba, wypełnia ona również kanały korzeniowe. Przez otwór anatomiczny, kanały boczne i komorowo-ozębnowe łączy się z przyzębiem. Jest to bogato unerwiona i unaczyniona, tkanka łączna galaretowata niedojrzała typu embrionalnego.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka
splot Raschkowa)
W miazdze wyróżnia się warstwę wewnętrzną, bogatokomórkową, i zewnętrzną, skąpokomórkową (tzw. warstwę Weila lub pas Weila). W warstwie Weila mają początek naczynia chłonne, które opuszczają ząb przez otwór wierzchołkowy i deltę korzeniową. W miazdze występują sploty naczyniowe i nerwowe (np. splot Raschkowa). Niektórzy wliczają do miazgi (jako dwie najbardziej zewnętrzne warstwy) warstwę odontoblastów oraz tzw. prazębinę (tworzącą się zębinę, dopiero co wytworzoną przez odontoblasty).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka