Kilka porad - o wizycie u dentysty - Dla stomatologów

Gabinet stomatologiczny Bytom

Braki w uzębieniu - protezy czy implanty?

Protezy są tańszym sposobem na uzupełnienie braków w uzębieniu. Spełniają swoją rolę estetyczną, i są dużo tańsze od implantów.

Oprócz implantów można również zastosować bardziej "tradycyjne" koron

Kilka porad - o wizycie u dentysty - Dla stomatologów Gabinet stomatologiczny Bytom
ki, jednak te z najwyższej jakości materiałów wcale nie są tanie. Zrobienie kilku koronek to koszt kilku tysięcy złotych, jednak jest to rozwiązanie trwałe i niezawodne. Jeżeli mamy zdrowe korzenie - to warto się nad tym zastanowić. Co ważne - proces zakładania implantów nie jest szybki - trzeba poczekać aż dziąsło się zagoi i dobrze dopasować górną część.


Leczenie zębów u dentysty

Stomatologiczne leczenie zębów kojarzy się wszystkim pacjentom z pobytem na fotelu dentystycznym, który nie zawsze należy do przyjemnych. Jednak dentyści obecnie mogą wdrażać u pacjentów nowoczesne metody leczenia pozwalające na bezbolesne i bardzo skuteczne terapie. Wszystko to sprawia, że dentyści pracują jeszcze bardziej skutecznie niż kiedyś i posiadają wielu spokojnych oraz zadowolonych pacjentów. Mogą wykonywać u nich coraz bardziej skomplikowane zabiegi niezależnie od tego, w jakim są wieku i w jakim stanie są ich zęby. Oprócz samego leczenia mogą korzystać z zabiegów wybielania zębów i wstawiania w razie potrzeby sztucznych zębów. To pozwala wielu osobom na w pełni komfortowe życie i stwarza możliwość próbowania wielu smaków.

Zawodowi dentyści oprócz samego leczenia zębów zajmują się także leczeniem przyzębia. Takie specjalistyczne leczenie pozwala na zachowanie zębów, które są zdrowe, ale mogą wypaść z powodu jakiejś choroby przyzębia. Może ona sprawić, że pacjent będzie źle się czuł podczas jedzenia posiłków i nie będzie mógł wypijać zimnych lub gorących napojów. Dlatego dentyści przyznają, że nie brakuje im pacjentów chcących zająć się leczeniem przyzębia. Korzystają oni z wielu środków pozwalających im na skuteczne leczenie posiadanych dolegliwości. Wszystko to sprawia, że można wyleczyć wiele z tych zębów, które wcześniej musiałyby zostać wyrwane lub po prostu same by się skruszyły. W związku z tym wiele osób coraz częściej chodzi do dentysty.


Mycie zębów po posiłku


Każdy chyba wie, zarówno dzieci jak i dorośli, że regularne mycie zębów jest bardzo ważne, żeby zachować je w dobrym zdrowiu i ustrzec się przed takimi chorobami jak próchnica. Jak często więc powinniśmy myć zęby? Wielu lekarzy stomatologów jest zdania, że zęby powinno się myć po każdym posiłku, jednak nie zawsze mamy czas lub warunki. Nie należy też przesadzać z częstotliwością mycia zębów, gdyż zbyt częste szczotkowanie może przyczynić się do osłabienia szkliwa. Jedno jest pewne – względne minimum to umycie zębów rano oraz wieczorem przed pójściem spać. Istotne jest, żeby po wieczornym szczotkowaniu nie spożywać żadnych pokarmów ani napoi słodzonych. Napicie się gorzkiej herbaty czy wody nie stanowi problemu. Wdrażając w życie nawyk regularnego mycia zębów z pewnością przysłużymy się ich zdrowiu.